Навіщо потрібна “Своя Мережа”?

1. Нам не вистачає чесної відкритої розмови про енергетику

Сьогодні в Україні дискусія про енергетику деградувала до кулуарних розмов та активістських гасел:

  • Кулуарні розмови - лише у коридорах між впливими кабінетами, непублічні і мутні. Результати кулуарних розмов - це сьогоднішній стан нашої енергетики (вона була вкрай хвора ще до війни).
  • Активістські розмови - дуже наївні та “за все хорошей проти всього поганого”. Результатів активістських розмов просто немає - бо ці розмови надто неспрямовані. А в більшості випадків - ще й некваліфіковані і надто перевантажені невтілюваними гаслами.
  • Журналістські розмови і публікації. Наш інформаційний простір заповнений клікбейтними заголовками, замовними статтями та “редакційними статтями”. Пошук корупції понад усе і “опінія журналіста” або “редакційна позиція” часто замінює базову кваліфікацію і факт-чекінг, не кажучи про будь-яку серйозну розмову про системні речі.

Усе це створює задушливу атмосферу, де неможлива спокійна і вдумлива дискусія без перевантаження гаслами і скандалами. А нам її зараз дуже потрібно, бо те, як працює сучасна нам енергетика, м’яко кажучи - далеко від оптимуму.

2. Нам цікаво спілкуватись про майбутнє

Замість того, щоб пережовувати вчергове давно збанкрутілі концепції 100річної давності. Це справді дивно, чому в епоху штучного інтелекту та сотень технологічних проривів ми все ще користуємось технікою та бізнес-моделями, придуманими в першій половині ХХ століття. Навть більше Чи користуєтесь Ви патефоном, щоб слухати музику? Навряд чи. Але от енергетика все ще працює на принципах, створених в часи, коли музику слухали через патефони. В такому середовищі складно говорити про майбутнє енергетики.

3. Сучасні соцмережі непридатні для якісного діалогу

  • Соцмережі переповнені цензурою. Доходить до того, що лінк
  • “Правила Спільноти” ніхто не обговорював - це корпоративні вимоги техногігантів
  • Соцмережі слідкують і шпигують за всіма своїми користувачами
  • Професійні люди далеко не завжди говорять правду, бо бояться осуду. “Поліція лайків” працює настільки добре, що за лайк “неправильного посту” або “неналежний” коментар, у багатьох людей виникають проблеми. Посутня дискусія в цих умовах гасне

4. Ми вирішили створити свою платформу для спілкування

  • Без набридливого шпигування за користувачами (ми не збираємо дані і нікому їх не продаємо)
  • Без недоречної реклами (Її тут просто не буде)
  • На основі якісного open-source рішення
  • З можливістю створювати тематичні спільноти (хочете спілкуватись про енергетичні проблеми ОСББ - спілкуйтесь, вам цікаві енергетичні ринки - підписуйтесь лише на цю спільноту
  • З можливістю вільно висловлюватись і спокійно спілкуватись
  • Із ясними і зрозумілими правилами

5. Свобода слова не є безкоштовною

Нам здається, що можливість відверто і постуньо спілкуватись про енергетику є достатньо важливою. А у свободу слова варто інвестувати. Саме тому ми будуємо “Свою Мережу” на основі самофінансування. На практиці це значить:

  • Будь-хто може читати матеріали на “Своїй Мережі”
  • Хочете коментувати або дописувати - співфінансуєте витрати на хостинг.

Зрештою, 300 гривень на рік - це більш ніж прийнятна сума. Ми покриємо з них витрати на хостинг, адмінів, і ще частину з них ми витратимо на донати розробникам прекрасного відкритого продукту Lemmy, на основі якого працює “Своя Мережа” Щоб зареєструватись у “Своїй Мережі” потрібно:

  1. Закинути 300 грн у цю банку На Свою Мережу На підтримку 🎯 Ціль: 50 000 ₴ 🔗Посилання на банку https://send.monobank.ua/jar/chwTTbAro 💳Номер картки банки 5375 4112 1505 1082
  2. Зберегти квитанцію або скріншот
  3. При реєстрації вказати в останньому полі форми реєстрації посилання на квитанцію чи скріншот (можете завантажити на щось типу google drive і дати відповідний доступ)
  4. Натиснути на реєстраційний лінк, який прийде до Вас на пошту
  5. Очікувати затвердження адміном