Відомий підприємець із активами у відновлюваних джерелах енергії Ігор Тинний написав розлогу колонку стосовно сучасної ситуації в енергетиці, загрози блекаутів та можливостей протистояти руйнуванню українських енергосистем.

Ігор Тинний в кінці статті надає перелік заходів, які, на його думку, дозволять вирішити загрозу повного блекауту та життя без централізованого теплопостачання в українських містах:

  1. Відправити у відставку всіх і, бажано, судити частину нинішніх очільників енергетичної галузі.
  2. Терміново скасувати пільговий тариф для населення і всі “прайскепи” (цінові обмеження) на ринку електроенергії, як на ринку генерації так і допоміжних послуг.
  3. Зупинити добудову нових блоків АЕС на період війни. Всі 100% прибутку атомної генерації направляти до бюджету України.
  4. Провести тріаж ще діючої традиційної генерації і ті об’єкти, де суттєво уражене основне генеруюче обладнання, полишити замороженими, не витрачати час і ресурси на відновлення.
  5. Зупинити видобуток енергетичного вугілля, бо не буде кому його спалювати. Працівників шахт перенаправити на оборонні роботи.
  6. Захистити гідроакумулюючі станції та залишки маневрової теплової генерації по максимуму ППО, навіть ціною зменшення захисту цивільного населення.
  7. Прем’єр-міністру і новому керівництву Мінпаливенерго провести швидкі перемовини з усіма приватними гравцями на ринку відновлюваної енергії та підписати угоди, забезпечити 100% погашення старих заборгованостей на ринку ВДЕ за умови спрямування коштів на встановлення нових BESS систем (накопичення енергії), СЕС, ВЕС, біотец, та мобільних котелень протягом ближчих 6-12 місяців.
  8. Завдання місцевій владі населених пунктів з централізованим теплопостачанням – змиритися з тим, що централізоване теплопостачання від великих ТЕЦ буде знищене.
  9. Системному оператору “Укренерго” надати свободу дій і фінансову спроможність для розбудови додаткових інтерконекторів для збільшення перетоків з рештою країн ENTSO-e та швидкого приєднання нових проєктів ВДЕ та накопичувачів.
  10. Регулятору НКРЕКП змінити формулу плати за приєднання.
  11. Нафтогазу", Оператору ГТС, приватним видобувникам газу надавати умови на приєднання газопоршневих, газотурбінних, турбодетандерних установок генерації енергії приватним компаніям і дозволити будівництво на своїх землях, можливо у якості державно-приватних партнерств. 12.Заборонити правоохоронцям сунути свій корумпований ніс у якість оформлення землі і дозвільної документації для нового будівництва. Один запит прокурорів уповільнює процес на місяці. Скасовуються так само на півтора роки екологічні процедури оцінку впливу на довкілля.
  12. Поросити союзників із ЄС та США інвестувати в українську енергетику та надавати військові страховки дрібним проєктам розподіленої генерації.

Стаття точно варта того, щоб її прочитати та ознайомитись із нею.